Rezultatele examenelor de admitere la programele de master, sesiunea iulie 2013, înainte de confirmarea locurilor:

Master Psihologie Clinică, Consiliere Psihologică şi Psihoterapie:
Master Tehnici Psihologice de Control al Comportamentului şi Dezvoltarea Potenţialului Uman:

Date relevante pentru confirmarea locurilor şi depunerea cererilor de redistribuire:

26,27 iulie 2013 – confirmarea locurilor, depunerea cererilor de redistribuire (au loc la sediul Facultăţii de Psihologie şi Ştiinţe ale Educaţiei, pe str. Sindicatelor, nr. 7)
29 iulie 2013 – afisarea rezultatelor dupa redistribuiri
30 iulie 2013 – confirmarea locurilor după redistribuire
31 iulie – afisarea listelor finale

Departamentul de Psihologie Clinică şi Psihoterapie va organiza o nouă sesiune de admitere pentru masterul de Consiliere Genetică, în luna septembrie 2013. Absolvenţii acestui program vor dobândi competenţe specifice în domeniul inter-disciplinar al consilierii genetice în care tehnicile de consiliere psihologică adresează conţinuturi genetice. De asemenea, licenţiaţii în psihologie vor fi eligibili pentru a dobândi certificarea în consiliere psihologică cognitiv-comportamentală.

Perioada de înscriere pentru sesiunea de admitere este 09.09-11.09.2013, iar examenul va avea loc în perioada 12.09-15.09.2013. Informaţii detaliate se găsesc la secţiunea didactic, pe pagina de admitere a programului de master.