Dorim să vă informăm că în luna septembrie 2017 Departamentul de Psihologie Clinică și Psihoterapie din cadrul Facultății de Psihologie și Științe ale Educației, Universitatea Babeș-Bolyai, va scoate la concurs un număr de 13 locuri la programul Masteral Tehnici Psihologice de Control al Comportamentului şi Dezvoltarea Potenţialului Uman. Programul este acreditat academic de către ARACIS, iar profesional are acreditare internațională (pentru psihoterapie) – de către Albert Ellis Institute, SUA (singurul program acreditat din România) și de către European Association for Behavioral and Cognitive Therapies (EABCT) și națională – de către Colegiul Psihologilor din Romania; pentru Psihologie Clinică și în colaborare cu APCCR pentru Consiliere Psihologică şi Psihoterapie Cognitiv Comportamentală.

În urma redistribuirii locurilor neocupate din cadrul altor programe masterale, din septembrie vom putea suplimenta numărul de locuri cu taxă/bugetate până la maximum 17 locuri.

Calendarul admiterii:

• 6,7 septembrie 2017 – înscrierea candidaţilor (orar casierie 9-13)
  • 11-12 septembrie 2017 – susținerea examenului de admitere
  • 13 septembrie 2017 – afişarea listelor de admitere
  • 14,15 septembrie 2017 – confirmarea locurilor, depunerea cererilor de redistribuire (orar casierie 9-13)
  • 18 septembrie 2017 – afişarea rezultatelor după redistribuire, confirmarea locurilor după redistribuire (orar casierie 9-13)
  • 20 septembrie 2017 – afişarea listelor finale.

Mai multe detalii despre concursul de admitere pot fi obținute pe pagina dedicată admiterii la acest masterat și pe site-ul facultății.