Al patrulea Congres Internațional de Terapie Rațional Emotivă și Comportamentală (REBT) – Rolul „Clasicilor” în Prezentul și Viitorul Psihologiei – este organizat de Institutul Albert Ellis, cu sprijinul Institutului Internațional de Studii Avansate de Psihoterapie și Sănătate Mintală Aplicată și al Asociației Române de Psihoterapii Cognitive și Comportamentale (un centru de training acreditat de Asociația Europeană de Terapii Comportamentale și Cognitive – EABCT). Congresul va avea loc în Cluj-Napoca, România, în perioada 13-15 Septembrie 2019. Puteți afla mai multe informații în anunțul preliminar al Congresului.