Info. Master

Informaţii despre masterate

Informatii cu privire la accesul la articole si literatura stiintifica:

• Articolele relevante (sub forma de abstracte) pot fi identificate folosind motoarele de cautare PubMed si Google Scholar.
  • Articolele in varianta “full text” pot fi acceste prin bazele de date abonate ale Bibliotecii Centrale Universitare dupa obtinerea unui permis de acces.
  • Pentru bazele de date indexate de American Psychological Association (PyschINFO® si PsychARTICLES®) accesul se face de la calculatoarele amplasate la parterul cladirii Florian Stefanescu-Goanga, pe strada Republicii, nr. 37.
  • Unele articole pot fi descarcate gratuit direct de pe paginile de internet personale ale autorilor sau ale laboratoarele / departamentelor in care acestia lucreaza, pagini ce pot fi identificate cu usurinta printr-o cautare web. De asemena, unele articolele pot fi obtinute contactand prin email autorii acestora.