Meeting of the Minds: Ann Vernon, Ph.D. – 30-31 octombrie 2014

Prof. Ann Vernon, Ph.D., Preşedintele Albert Ellis Institute, New York, un expert internaţional în educaţia şi consilierea Raţional-Emotivă a copiilor şi adolescenţilor şi autor al celebrelor volume „Paşaport pentru succes” şi „Ce, cum, când în terapia copilului şi adolescentului: Tehnici de consiliere şi psihoterapie”, va fi invitata Departamentului şi al International Coaching Institute, în perioada 30-31 octombrie 2014. Aceasta va susţine o prelegere pe tema „Rational Emotive Education: Theory and Practice”, în data de joi 30 octombtie, începând cu ora 16:00, şi un workshop cu titlul „Development of emotional inteligence in children and adolescents through Rational Emotive Education”, în data de vineri 31 octombrie, începând cu ora 8:30. Accesul le prelegere este liber pentru studenţi şi psihologi. Workshop-ul va fi credidat de Colegiul Psihologilor din România, iar cei interesaţi pot afla mai multe detalii despre înscrie şi taxa de participare aici.

Afis_Ann_Vernon