Premierea performanțelor academice din anul 2014

Departamentul de Psihologie Clinică și Psihoterapie alături de Institutul Internațional de Studii Avansate de Psihoterapie și Sănătate Mentală aplicată și-au propus ca la finalul fiecărui an să îi premieze pe membrii care au avut cele mai mari performanțe în anul respectiv, în ceea ce privește activitățile de cercetare, cele didactice și în privința serviciilor către comunitate. Astfel, câștigătorii premiilor pentru anul 2014 sunt:

• Lect. univ. dr. Ioana Cristea – „Premiul Nicolae Mărgineanu pentru cercetare științifică și dezvoltarea competitivității academice”;
  • Lect. univ. dr. Silviu Matu – „Premiul Ioan Radu pentru excelență educațională”;
  • Lect. univ. dr. Simona Ștefan – „Premiul pentru excelență în servicii inovative către comunitate”.

De asemena, la nivelul Universității Babeș-Bolyai are loc o premiere anuală similară, pentru a-i recompensa pe cei mai performanți din întreaga comunitate academică a universității. Departamentul a fost reprezentat printr-un laureat:

• Lect. univ. dr. Oana David – „Premiul pentru cercetare științifică”.

Felicitări tuturor celor care au fost premiați și mult succes în 2015!