Raport de activitate privind utilizarea realitatii virtuale in psihoterapie si prezentarea proiectului RO-MARS

International Institute for the Advanced Studies of Psychotherapy and Applied Mental Health (Institutul Internaţional de Studii Avansate de Psihoterapie şi Sănătate Mintală Aplicată) şi Departamentul de Psihologie Clinică și Psihoterapie din cadrul Universității Babeș-Bolyai (UBB) vă invită să participați la o prezentare a rezultatelor și a proiectelor derulate în domeniul utilizării Realității Virtuale în psihoterapie. Va fi de asemenea prezentat proiectul RO-MARS, o continuare şi dezvoltare a proiectului EARTH-Well-Being din cadrul programului MARS 500, programul fiind un experiment de izolare psihosocială (derulat între 2007 și 2011 de Rusia, Uniunea Europeană și China), al cărui scop a fost pregătirea psihologică a astronauților pentru zborul spre Marte.

Prezentarea va avea loc în Complexul Avalon al Institutului, de pe strada Republicii, nr. 37, miercuri, 28 noiembrie 2012, de la ora 12.00.

Raport de activitate privind utilizarea realitatii virtuale in psihoterapie